Tábor mladších ministratnů 2017

Vyvěšeno: 25. 7. 2017 v 21:37
Card image cap

Ministranti jsme se společně vydali se „Staříčkem“ Ignácem Stuchlým z Perosy v Itálii do Fryštáku, vybudovat první salesiánský dům v českých zemích. Tábor probíhal od 9. 7. 2017 do 15.7. 2017 ve Zlámanci.

V neděli 9. 7. 2017 (1927) nám po večeři Staříček slavnostně oznámil, že se vydáváme z Itálie domů na Moravu založit první salesiánský dům.

Bylo nás 15 odvážných a před námi cca 1300 km cesty. Během cesty bylo potřeba sbírat finance, pro vybavení prázdného fryštáckého domu. Cestou jsme navštívili Turín – Valdocco, kde všechno začalo a poklonili jsme se Donu Boskovi. Z Turína jsme cestovali přes alpské průsmyky, až jsme doputovali do skvostné Vídně, v níž nás hned na nádraží okradli o velkou část nasbíraných financí. Staříčka tento incident nevyvedl z míry a povzbuzoval nás, mladé svěřence, v důvěru v Prozřetelnost a pomoc Panny Marie Pomocnice.

Vše se nakonec v dobré obrátilo. V pátek jsme se zastavili v Olomouci pro arcibiskupovo požehnání pro naše dílo a večer jsme slavnostně dorazili do Fryštáku, v kterém nás vítali místní domorodci s otevřenou náručí. Cesta pro nás byla školou po boku Staříčka a proto každý z nás mohl získat některý z diamantů Ignáce Stuchlého, které charakterizují jeho život plný dobrých vlastností a ctností. (Pracujme, dokud je den) U táboráku nám staříček řekl poslední slůvko na dobrou noc, povzbudil nás ve vytrvalosti a odešel…