Přednovicové se představují

Vyvěšeno: 4. 9. 2016 v 15:49
Card image cap

V neděli 4. září 2016 provinciál salesiánů na „desáté“ uvedl 3 přednovice, kteří zde ve Zlíně začínají tuto formační etapu.

Požádali jsme tyto mladé muže, aby se nám krátce představili:

Dominik Honěk

Jmenuji se Dominik Honěk, je mi 25 let a pocházím z Havířova – na půli cesty mezi Ostravou a Českým Těšínem. Bratra nemám žádného, za to mám čtyři mladší sestry a doma jsme měli ještě kočku a 2 morčata. Kromě prvních šesti let, kdy jsme bydleli na baráčku, jsem doteď žil ve městě v bytě. Od druhé třídy jsem s přestávkami docházel do kroužků havířovského salesiánského střediska, od páté třídy také do 2. skautského oddílu, který jsem od 19 do 23 let také vedl. Vystudoval jsem gymnázium v Havířově a VŠB-TUO obor nanotechnologie. Rok jsem prožil na dobrovolnické službě v Bulharsku, ministrování jsem začal v kapli Panny Marie Pomocnice křesťanů a teď budu rok sloužit zde v kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů.

 

Lukáš Houška

Pocházím z Českých Budějovic. Po maturitě složené na Biskupském gymnáziu jsem studoval na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem také pracoval jako programátor ve firmě vyvíjející software pro sportovní stadiony. Pocházím přímo ze salesiánské farnosti, ze Čtyráku, kde od malička ministruji. Od 15 let pomáhám jako animátor. V Českých Budějovicích jsem se věnoval především chaloupkám, v Brně jsem pak byl zapojen ve volné oratoři. Kromě počítačů mě baví florbal a jízda na kole. Poslední dobou se také pokouším naučit hrát na kytaru.

 

 

Karel Svoboda

Jmenuji se Karel Svoboda a chtěl bych se Vám představit. Pocházím z obce Žatčany  (malá obec u Brna).

Mám 3 starší sourozence, kteří již mají rodiny (celkem dvě děvčata a šest kluků).