Slováci ve Zlíně 2018

Vyvěšeno: 21. 6. 2018 v 10:13
Card image cap

Boxeři se pomalu přibližují a už to začíná! Pravý hák, levý hák, blok, prudká rána do břicha a dvě bomby do hlavy!

Soupeř se s hlasitým žuchnutím skácí k zemi a kolem hlavu mu poletují hvězdičky… Slovenští přednovici se opravdu nešetřili, souboj však naštěstí probíhal pouze na plátně při hře Kinect, a tak jsme nikoho křísit nemuseli. 🙂

Bratia z Košic jsou dobří chalani a po našem několikerém cestování na Slovensku jsme je konečně rádi přivítali u nás ve Zlíně. Pro většinu z nich se jednalo o první návštěvu naší východomoravské metropole, a tak bylo třeba se jí společně podívat na zoubek. Největší obdiv vzbudila Baťova kancelář s umyvadlem ve výtahu Jednadvacítky, ale i zmrzlina nedaleko dolního kostela byla kvitována s povděkem.

Po procházce současným Zlínem následovala výprava do salesiánské minulosti. Zatímco Slováci mají Tita Zemana, my máme Staříčka Ignáce Stuchlého! O jeho životě a prvních českých salesiánech nám vyprávěli ve Fryštáku, který i dnes pulzuje mládežnickým životem.

Jedním z vrcholů setkání bylo pátečním odpoledne v Klubu, korunované slavnostním utkáním česko-slovenských přednoviců proti zlínským klubákům. Přes slibný začátek přednovicové nakonec prohráli o 5 gólů a udělali tak nesmírnou radost místní mládeži, což za prohru určitě stojí. A k unaveným nohám se po zápase přidaly vyčerpané ruce, které musely zvládnout cenu útěchy pro poražené – 50 kliků!

Nechyběla ani cesta po baštách moravského křesťanství. Velehradská bazilika se svou spletitou sítí podzemních chodeb a pěší výstup na Hostýn, kde jsme ve svých tělech namíchali drink z velehradské a hostýnské svaté vody.

U přátelského setkání nesmí obzvláště v letních měsících chybět klábosení u grilu a ochutnávka českého tekutého zlata, čemuž jsme s úctou dostáli. 🙂

Díky Slovákům za pěkně strávený víkend a dá-li Bůh, tak za dva měsíce s většinou z nich na viděnou v popradském noviciátě!

Jakub Honěk