První sliby Dominika Hoňka 2018

Vyvěšeno: 19. 8. 2018 v 21:54
Card image cap

V sobotu 18. srpna 2018 měl v našem kostel bývalý zlínský přednovic Dominik Honěk své první řeholní sliby.

Mladý, švarný jinoch kráčí v slavnostním průvodu kostelem. Před oltářem však za ruku nedrží nevěstu, ale stojí tam sám. Co ho to napadlo? Pohledný, inteligentní, schopný, vystudovaný inženýr a on se dobrovolně rozhoduje pro život bez něhy a lásky milované ženy, bez potomků a bez vlastního majetku… Proč? Tyto otázky možná v sobotu 18. srpna běžely v hlavách mnohých, když Dominik Honěk po ročním noviciátě u salesiánů v Popradu skládal u nás ve Zlíně své první řeholní sliby chudoby, čistoty a poslušnosti.

Dominika přišla v jeho odvážném rozhodnutí podpořit jeho rodina a příbuzní, nechyběli rovněž místní Zlíňáci – vždyť Dominik zde mezi námi rok působil! – a také zástup salesiánů z různých koutů České i Slovenské republiky, kteří ode dneška tvoří Dominikovu novou rodinu.

Po krásné mši svaté se slavnostními sliby následovalo pohoštění ve formě šťavnatých řízků a chlazeného piva či kofoly. Nejdůležitější však bylo společné setkávání a sdílení, však bylo o čem povídat.

Na Dominikově tváři šlo po celou dobu rozeznat velký vnitřní pokoj, vyrovnanost a štěstí nad vykonaným rozhodnutím a nezbývá než Dominikovi popřát, ať mu Pán na jeho cestě životem žehná, ať ho naplní svým svatým Duchem a dává mu vždy dostatek sil, aby každodenně dorůstal do podoby věrného a oddaného syna Dona Boska.