Setkání ministrantů v Ostravě

Vyvěšeno: 1. 11. 2023 v 16:11
Card image cap

O víkendu 27.–29. listopadu se konalo v Ostravě setkání ministrantů salesiánských farností. Z naší farnosti jelo s o. Petrem šest kluků.  

Už páteční odpoledne bylo bohaté na zážitky. Navštívili jsme Malý svět techniky U6. Jak už je to ve Světě techniky zvykem, všechny exponáty jsou interaktivní a je dovoleno si vše vyzkoušet. Jednotícím prvkem zůstávají díla a vize Julesa Verna.  

Večer byla v Don Bosku soutěž v ministrantských znalostech a dovednostech, večerní modlitba a slůvko.  

V sobotu po mši svaté jsme šli do Televize NOE. Po výkladu a prohlídce celého domu jsme natáčeli krátké rozhovory o vlastní farnosti. Hoši stáli poprvé před i za kamerou, byli ve střižně nebo v režii. Po obědě nechyběl fotbal a pak jsme se přenesli do roku 1934 a vydali se do Ostravy shánět 10 povolenek pro stavbu salesiánského kostela a domu. Pro každé povolení vyžadoval příslušný úřad určitou znalost nebo dovednost. Náročný a krásný den zakončil společný večer plný soutěží a her. V neděli jsme společně slavili eucharistii, uklidili a spokojeně odjížděli domů. 

Petr Vaculík  

Poslední říjnový víkend jsme se setkali v Ostravě se salesiánskými ministranty z celé republiky. Tuto akci jsme zahájili pátečním obědem, po kterém jsme se všichni vzájemně seznámili a vyrazili do zábavního technického centra U6. Během soboty jsme měli možnost prohlédnout si zázemí a natočit krátký rozhovor o našich farnostech v televizi NOE a také si během hry prohlédnout centrum města. Prožili jsme víkend plný zážitků, zkušeností, pohody a přátelství a všichni jsme si to parádně užili. 

Dominik Brhel