Ministranti v Aqualandu

Vyvěšeno: 24. 6. 2018 v 22:17
Card image cap

Nasedáme s Filipem do člunu a netrpělivě upíráme zrak na červeného panáčka nad námi. Zelená! Pojďme na to! Odrážíme se a odvážně vletíme do temně zející díry vysokého tobogánu.

Řítíme se spolu tunelem a cítíme rostoucí adrenalin. Zatáčka doleva, doprava, to je fičák! Náhle nás obklopí světlo. Jsme na hraně velkého trychtýře a kroužíme ve stále menších obloučcích kolem tmavého otvoru uprostřed. Už jsme skoro tam! Zbývá poslední metr, ale bacha! Přejeli jsme, proud nás však přece jen strhnul dolů, ale místo přídí tam vjíždíme pozpátku! Člun se zhoupne, tíha mého těla nás převáží, padám naznak, bouchnu se do hlavy a místo na člunu sjíždíme tobogán jako supermani hlavou dolů s nataženou rukou napřed. Konec dráhy naštěstí není daleko, a tak nás za chvíli zaplaví příval vody, která ukončí naši dobrodružnou jízdu. Okolostojící lidé si při pohledu na náš nepředpisový styl jízdy vymění trošku udivené a pobavené pohledy, my jim však s úsměvem předáme člun a doporučíme tobogán k jízdě. Filip však rezolutně prohlásí, že my na tento tobogán už nepůjdeme. 🙂

Takové a podobné zážitky čekaly v sobotu 23. června na naše nejpilnější ministranty. A že si svou účast museli pořádně zasloužit! Od ledna skládali rozstříhanou fotku našeho kostela a byla to pěkná fuška! Za své ministrantské snažení získávali po celý půlrok dílečky, po jejichž složení se před jejich zraky zaskvěl krásný pohled na malebný interiér našeho kostela. Nasbírat všech 160 dílků nebylo jednoduché, obzvláště když některé rády zůstávaly ukryté hluboko v kapsách nebo je odfoukl hravý vítr. Šest největších snaživců bylo pak za své šestiměsíční úsilí odměněno výletem do jednoho z největších aquaparků v Česku – Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

Plejáda tobogánů, termální koupel, vířivka, mořské vlny či dovádění vodě byly pro kluky vděčné atrakce a šest hodin v akvaparku uběhlo doslova jako voda.