Májíček 2017

Vyvěšeno: 31. 5. 2017 v 18:43
Card image cap

27.5.2017 se konal na prostranství před kostelem již VIII. ročník Česko-slovenského dětského folklórního festivalu Májíček.

Na podiu se postupně před zraky desítek diváků představily dětské folklórní soubory ze Slovenska – DFS Čečinka z Bratislavy, DFS Trnavček z Trnavy, a z České republiky – DFS Jatelinka z Moravské Nové Vsi, DFS Pitíňánek z Pitína, DFS Vonička ze Zlína, DFS Vranečka z Nového Hrozenkova a v neposlední řadě domácí soubor DFS Trnečka ze Zlína.

Již počtvrté byla součástí festivalu zpěvácká soutěž „O Májíčkového slavíčka“, které se zúčastnilo dvanáct zpěváčků ze zúčastněných souborů. 1. místo putovalo na Slovensko a to k Nicol Hrabalíkové z DFS Trnavček z Trnavy, 2. místo patřilo Jakubovi Geržovi z DFS Trnečka ze Zlína a 3. místo Janu Čevelovi z DFS Vonička ze Zlína.

Všechny přítomné děti se také mohly zúčastnit výtvarné soutěže na téma „Na jaře“ a samozřejmě nechyběly ani soutěže, hry pro děti, výtvarná dílnička a trampolína.

Tuto akci organizoval Orel jednota Zlín. Za finanční podporu patří díky Zlínskému kraji a Statutárnímu městu Zlín, za sponzorské dary firmě Vitar s.r.o., Podravka – Lagris a.s. a Váhla a spol s.r.o..