Začala nová moravská SaŠA

Vyvěšeno: 19. 10. 2017 v 16:16
Card image cap

Pod vedením salesiána Petra Boštíka a za přítomnosti pana provinciála Petra Vaculíka začal nový běh M Salesiánské školy animátorů na Moravě – SaŠA. Přivítali jsme začínající animátory z Brna-Žabovřesk, z Líšně, ze Zlína a z Otrokovic.

Kdo je salesiánský animátor? Je animátorství mým životním stylem? Jak to viděl Don Bosco? Na tyto otázky mohli účastníci nacházet odpověď na prvním víkendu, který se uskutečnil ve zlínském středisku. Cílem víkendu bylo také seznámit se, jak mezi sebou, tak i s programem celého kurzu.

Tým vedoucích, který se skládal ze zkušených animátorů a koordinátorů dobrovolníků, připravil na víkend pestrý a vyvážený program: hry – sportovní i vzdělávací, prostor pro modlitbu, vzdělávací bloky, společné slavení a sdílení.

Na závěr dostali animátoři knihu Můj život pro mladé, kterou jim vlastnoručně podepsal otec provinciál s tím, aby se dál vzdělávali a rostli ve službě dětem jako animátoři.

Díky zlínskému středisku za výborné zázemí, farnosti za modlitby a salesiánům za přijetí. Těšíme se v listopadu do Žabovřesk.

Pavla Oklešťková