Setkání dobrovolníků ve Fryštáku 2018

Vyvěšeno: 5. 9. 2018 v 09:10
Card image cap

Od pátku 31.srpna do neděle 2. září se v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku setkali naši dobrovolníci.

Jako již tradičně se poslední prázdninový víkend nesl v duchu dobrovolnictví. Setkání dobrovolníků proběhlo ve Fryštáku na DISu, kde se nás sešla skoro stovka napříč celou farností.

Od pátku do neděle jsme se v příjemné atmosféře dozvídali, co nového se v kostele na Jižních Svazích děje a kdo konkrétně se za tím dílem skrývá. Je příjemné sledovat, jak přirozeně se mísí generace a mají si vzájemně co předávat.

A jak tady vypadal letošní ročník? Informativní bloky střídala modlitba a zábava. První večer jsme se tak trochu loučili s prázdninami a vyhlásil se vítěz soutěže „Vezmi dobrovolnické triko na prázdniny“.

Díky Kubovi Hoňkovi jsme měli první večer o zábavu postaráno. Ačkoliv s námi nemohl být osobně, rozloučil se pomocí obřího puzzle, které nám prostě nedalo spát.

Při sobotním dopoledni jsme měli prostor rozjímat nad salesiánským heslem pro letošní rok. Téma vody je v letošním roce, zdá se, důležitým tématem i mimo okruh zahrádkářů.

Dobrovolníci z klubu a táborů pak připravili velkou detektivní hru, při které jsme se opravdu zapotili.

Sobotní večer byl tak trochu galavečerem, který začal mší, kterou celebroval Pavel Glogar a dále pokračoval soutěží „Farář roku 2018“. Jak již název napoví, měli jsme možnost pořádně přivítat a pořádně se rozloučit s našimi milými faráři Danem a Pavlem.

Setkání jsme v neděli zakončili poutí do Štípy, aby byla naše služba milá Pánu a užitečná lidem okolo nás.