Setkání dobrovolníků Fryšták 2020

Vyvěšeno: 3. 9. 2020 v 21:52
Card image cap

Už víte, jak se jmenují noví salesiáni ve Zlíně a co nás čeká v příštím školním roce? Zažili jste salesiánský čtyřlístek v praxi? Pokud ne, čtěte dál…

DOMOV

Přivítání v pátek večer bylo vskutku pravé valašské. Slivovici nám nabídli a s chutí si s námi připili dva noví zlínští salesiáni Indy (koadjutor Lubomír Laža) a Toník (P. Antonín Pražan). Program celého víkendu otevřela mše svatá v kapli Domu Ignáce Stuchlého. Večer jsme poseděli u ohně, opekli špekáčky a zazpívali si při kytaře díky třem skvělým kytaristům.

ŠKOLA

Sobotní dopoledne bylo ve znamení vzdělávání. Pozvaný host Přemysl Ulman, psycholog a rodinný terapeut, nám představil různé přístupy k výchově dětí. Mohli jsme se i sdílet o svých zkušenostech, který člověk nás v životě nejvíce pozitivně ovlivnil.

HŘIŠTĚ

Animátoři pro všechny připravili zábavnou „anti-covidovou“ hru, tj. museli jsme po skupinách posbírat všechno oblečení a vybavení proti nákaze. Měli to vymyšlené dobře, plnili jsme úkoly zaměřené na rychlost i na strategické dovednosti, navíc jsme se dozvěděli i něco o Ignáci Stuchlém. 

Zábavný večer uváděli dva nadějní moderátoři Honza „Paleček“ a Jirka Šumbera. Během programu jsme si mohli zasoutěžit a zjistit něco málo o nových salesiánech ve Zlíně: o Petru Vaculíkovi, Toníku Pražanovi a Indym.

KOSTEL

V neděli ráno jsme se vydali na pouť na Provodov. Někdo přijel na kole, jiný autem a na Provodov dorazila i pěší skupina, které pramen zázračné vody přišel jistě vhod. Odevzdali jsme Pánu Bohu uplynulý školní rok a prosili, abychom byli otevřeni pro vše nové, co Bůh od nás bude očekávat.

To, na čem budeme již od září pracovat, je příprava nového výchovně pastoračního projektu pro celé zlínské salesiánské dílo.

Pavla Oklešťková

124 queries in 1,918 seconds. From 3.239.51.78