Adventní aktivita ve farnosti

Vyvěšeno: 27. 11. 2021 v 11:49
Card image cap

Podaří se i nám pro Ježíše vystavět dům či přístřešek z cihel naší poslušnosti, vnímavosti vůči potřebám druhých, z našeho každodenního „ano“ svým povinnostem podobně jako Josef a Maria?

V letošním adventu se chceme víc zahledět na příklad sv. Josefa a Panny Marie, na to, co předcházelo Ježíšovu narození. Bůh posílá na svět svého Syna v lidském těle jako malé bezbranné Dítě. Boží záměr připomínají prázdné jesličky (Bůh je připraven dát lidstvu největší dar). Malý Ježíš však potřeboval „prostor“, do kterého by byl přijat – prostor fyzický i prostor vztahů (Bůh hledá odpověď a spolupráci člověka). Právě ten mu dokázali vytvořit Josef a Maria vztahem své vzájemné úcty a lásky, poslušností k Božímu volání a k Božímu záměru i svou starostlivostí o hmotné zajištění poskytnutím či alespoň vyhledáním střechy nad hlavou. 

K tomu nám může pomoct i letošní adventní aktivita, která je uzpůsobena do 3 kategorií:

.

.

Karty s úkoly budou k dispozici v kostele u tabla blízko kněžiště nebo si je lze vytisknout na výše uvedených odkazech.

Prosíme děti, aby svoje vymalované obrázky (cihličky) vystřihly a přinesly do kostela, kde z nich na připravené nástěnce budou stavět přístřešek pro Ježíška. Zároveň si smí nalepit již připravenou cihličku za účast na mši svaté.

Pro děti ještě krátké video, ve kterém Josefka a František vysvětlí aktivitu pro adventní dobu v naší farnosti.

Tvoření rodičů s dětmi

Děti v karanténě si mohou stáhnout a vytisknout na doma plakátek s Josefem a Marií zde.